24 października na terenie fabryk przy ul. Metalowców oraz przy ul. Logistycznej gościliśmy uczniów Lotniczych Zakładów Naukowych. Podczas zorganizowanego Dnia Otwartego Danfoss uczniowie klasy trzeciej, o kierunku mechatronik, mieli okazję poznać bliżej specyfikę branży i porozmawiać z naszymi ekspertami. Wycieczka rozpoczęła się od uroczystego powitania w sali konferencyjnej, a następnie przeprowadzenia szkolenia BHP dla osób z zewnątrz firmy. Kolejnym punktem programu była prezentacja naszej firmy w ujęciu zarówno globalnym jak i lokalnym. Słuchacze mieli okazję zapoznać się z informacjami na temat grupy Danfoss, jej poszczególnych segmentów, a także specyfiki branży Danfoss Power Solutions. Uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem, zadając liczne pytania odnośnie skali naszej działalności i zastosowania produktów. Po prezentacji , uczniowie wyposażeni w środki ochrony osobistej udali się na produkcję ,w celu zwiedzenia naszych zakładów produkcyjnych. W trakcie wycieczki po hali produkcyjnej uczniowie mieli okazję podpatrzeć pracę operatorów na stanowiskach oraz zobaczyć z bliska pracujące roboty KUKA , centra obróbcze oraz linie montażowe.

Kolejnym punktem programu było spotkanie z przedstawicielami Działu Utrzymania Ruchu. Na Metalowców swoją wiedzą i doświadczeniem dzielili się Piotr Mroczko wraz z Łukaszem Jagłą, na Bielanach Wrocławskich, Przemysław Gruziel z Markiem Zbierańskim. Po zakończeniu wystąpień naszych kolegów z Działu Utrzymania Ruchu nasi goście ponownie udali się na halę produkcyjną, gdzie czekała na nich gra symulacyjna. Zdaniem przyszłych mechatroników było zdiagnozowanie usterek i wskazanie sposobu ich naprawy na wyznaczonej maszynie.

Całość podsumowaliśmy w sali konferencyjnej. Uczestnikom spodobała się przede wszystkim możliwość zobaczenia naszych zakładów, spotkanie ze specjalistami i nauka poprzez doświadczenie w trakcie gier symulacyjnych. Na koniec wręczyliśmy uczniom drobne upominki i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia 🙂

W ramach współpracy Lotniczych Zakładów Naukowych i firmy Danfoss Power Solutions, wybrani uczniowie otrzymają już na początku przyszłego roku szansę odbycia miesięcznych praktyk w dziale utrzymania ruchu.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Dnia Otwartego Danfoss.

Autor tekstu: Dariusz Niemczuk

Skip to content