Internat

AKTUALNOŚCI

Aktualne numery telefonu do Internatu:

504476625; kierownik Internatu – 504476623

Aktualne numery do szkoły:

 71/7986741; 504-476-584

W środę 22.11.2017 r wieczorową porą – po nauce własnej – odwiedziliśmy lodowisko przy ul. Brucknera. Przez godzinne szaleństwo na łyżwach ładowaliśmy nasze akumulatory dobrym humorem i pozytywną energią. Wszyscy obecni stwierdzili zgodnie – musimy to powtórzyć!

IX Festiwal Filmów NNW

15.11.2017 roku młodzież internatu uczestniczyła w retrospektywie filmowej, która realizowana była w ramach IX Festiwalu Filmów Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Uczniowie obejrzeli film “Podwójnie Wyklęty” w reżyserii Ewy Szakalickiej, z którą też mieli okazję porozmawiać. Wzięli też udział w koncercie “Wielkich Bębnów” i rapera Sovy.

Spotkanie z podróżnikiem…

W dniu 7.11.2017 roku w przyszkolnym internacie miało miejsce kolejne z serii spotkań z podróżnikami. Pan Radosław Nowak z Klubu Podróżników BIT przybliżył wychowankom internatu ciekawostki ze swojej podróży na Islandię. Można było dowiedzieć się m. in.: czy pieczona głowa owcy jest smaczna, gdzie robić piękne zdjęcia bez retuszu, jak ważne jest żeby znać proces zmiany opony w samochodzie oraz lokalizację miejsca ze słynnym wrakiem samolotu.

Kolejne spotkania już są w planach!

 Relacja i zdjęcia: M. Suszczewicz

Dnia 25.09. 2017 roku odbył się pierwszy z cyklu wyjazdów w ramach projektu „Odkrywamy tajemnice Dolnego Śląska”. Uczestnikami tego wydarzenia byli wychowankowie przyszkolnego internatu. Celem wycieczki zostało Tajemnicze Podziemne Miasto Osówka w Głuszycy koło Wałbrzycha. Po trasie do miejsca docelowego można było dowiedzieć się o geografii regionu, charakterystyce gospodarczej okolic Wałbrzycha. Na miejscu młodzież z wychowawcami zwiedziła podziemia wybudowane przez Niemców w latach 40. XX wieku. Młodzież zaznajomiła się z historią obiektu oraz uczestniczyła w dodatkowych atrakcjach przewidzianych w ramach trasy ekstremalnej: przeprawy łodzią i kładkami przez chodniki wypełnione wodą. W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki poznali charakterystykę sfery usługowej w Wałbrzychu. Był to pierwszy z cyklu wyjazdów po regionie Dolnego Śląska, następne planowane są już na wiosnę.

 Relacja i zdjęcia: M. Suszczewicz

W związku z zaistniałą sytuacją pragniemy poinformować, że aktualnie zajęcia szkolne odbywają się w trybie zdalnym.