Akcja bookcrossingowa

„Książka lubi być czytana” – to hasło tegorocznej akcji bookcrossingowej przeprowadzanej w naszej szkole.

Bookcrossing jest formą ruchomej biblioteki, mającą na celu popularyzację czytelnictwa. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach w tym celu przygotowanych, na tzw. półkach bookcrossingowych (regały, stoliki) po to, by znalazca mógł je zabrać do domu, przeczytać i przekazać dalej.

W naszej szkole regał bookcrossingowy z książkami znajduje się na I piętrze w kąciku czytelniczo-relaksacyjnym. Każdy może wziąć wybraną książkę, a w jej miejsce zostawić inną – przyniesioną z domu. Książkę należy przeczytać, a następnie z powrotem „uwolnić”, czyli przekazać dalej, żeby inni mogli ją wziąć i przeczytać ponownie. Zachęcamy Was do uwalniania swoich książek, oczywiście za zgodą rodziców czy opiekunów. Dajmy szansę innym na ich przeczytanie. Dzielenie się książką z innymi jest lepsze od jej posiadania, warto sobie uświadomić, że książka leżąca na półce jest tylko ozdobą, jest martwa, może tak stać latami i kurzyć się, i nikomu nie przyniesie pożytku. Książka zaczyna żyć dopiero wtedy, kiedy ją czytasz, a nie kiedy stoi na półce i wygląda.

PRZYJDŹ, ZABIERZ KSIĄŻKĘ, KTÓRĄ KTOŚ ZOSTAWIŁ DO PRZECZYTANIA DLA CIEBIE! UWOLNIJ TEŻ SWOJĄ KSIĄŻKĘ I PRZYNIEŚ JĄ NA PÓŁKĘ BOOKCROSSINGOWĄ DLA KOGOŚ!

REGULAMIN UDZIAŁU W AKCJI „BOOKCROSSING”

  1. Z akcji może skorzystać każdy: uczeń, nauczyciel, pracownik szkoły oraz rodzic.
  2. Akcja jest bezpłatna.
  3. Własną książkę, którą – za zgodą rodziców / opiekunów – chcesz uwolnić, należy położyć na regale bookcrossingowym znajdującym się na korytarzu szkolnym na I piętrze lub przekazać bibliotekarkom.
  4. Szanujemy się nawzajem, więc postaraj się, by przyniesione z domu książki nie były zniszczone.
  5. Książkę, którą chcesz zabrać, możesz najpierw sobie przejrzeć na miejscu, korzystając z naszego kącika czytelniczego – foteli dla zaczytanych.
  6. Zabraną książkę po przeczytaniu należy przynieść z powrotem na nasz regał.
  7. Szanuj uwolnioną książkę.
  8. Ufamy Ci! Wierzymy, że będziesz odpowiedzialnie angażował się w naszą wspólną akcję.
Skip to content