Mianem Bohaterów określono dwóch uczniów z LZN. Jak do tego doszło? Zapraszam na wyjątkową relację:

„W sobotę 16 marca 2024 około godziny 19:20 uczniowie Lotniczych Zakładów Naukowych nastolatkowie – 👉 Jakub Nowicki z klasy 2ct oraz 👉 Xawery Olechowski z klasy 2ft wraz z kolegą znajdowali się przed centrum handlowym “Magnolia Park” we Wrocławiu. W pewnym momencie zauważyli leżącą na chodniku kobietę otoczoną przez tłum gapiów. Niezwłocznie przystąpili do udzielania jej pierwszej pomocy. Czynności polegały na ocenie przytomności oraz oddechu poszkodowanej, ułożeniu jej w pozycji bocznej – bezpiecznej, zabezpieczeniu dróg oddechowych, monitorowaniu częstotliwości oddechów, zabezpieczeniu termicznym kobiety, przeprowadzeniu wywiadu SAMPLE z siostrą poszkodowanej oraz przekazaniu szczegółowych informacji dyspozytorowi medycznemu. Uczniowie przekazali poszkodowaną osobę zespołowi ratownictwa medycznego i wspomogli ich w działaniach, kobieta została przetransportowana do jednego z wrocławskich szpitali. Zadbali oni również o komfort psychiczny roztrzęsionej siostry osoby poszkodowanej, okryli ją folią NRC oraz czekali do czasu przybycia jej bliskich.
Młodzież na co dzień bierze udział w zajęciach doszkalających z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, które odbywają się w Lotniczych Zakładach Naukowych. Utrwalaną wiedzę, bez wahania i profesjonalnie zastosowali w sytuacji zagrożenia życia, co znacząco pomogło w akcji ratunkowej.
⚠ Nie bójmy się reagować w podobnych sytuacjach, pamiętajmy o zasadach pierwszej pomocy oraz o numerze alarmowym 112.
JESTEŚMY DUMNI Z NASZYCH MŁODYCH MIESZKAŃCÓW ZAWIDAWIA 🥰
Jakuba i Xawerego obdarujemy drobnymi upominkami, a już teraz zakładamy zrzutkę na sprzęt medyczny, niezbędny do rozwoju zainteresowań naszych młodych bohaterów – zrzutka.”
Zdjęcie i artykuł pochodzą ze strony PsiePole-Zawidawie.
Skip to content