W dniu 10. listopada 2019 roku w Forcie Nr 9 – Piknik Wojskowy – uświetniono 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystości podzielone były na dwie części. Zwiedzający mogli obejrzeć Fort z bliska i od środka, ponadto na placu przez Fortem można było zapoznać się z replikami broni, pojazdami wojskowymi, militariami, a także spróbować swoich sił w kilku konkurencjach. Olbrzymie zaangażowanie młodzieży z klas mundurowych było widać w całym Forcie.
Kiedy zaczęło się zmierzchać przyszedł czas na Koncert pod znamiennym tytułem „PIOSENKO, PIOSENKO, CO ŻEŚ TY ZA PANI”, z udziałem Anny Majkut-Polańskiej, chóru PIASTUNY z Ośrodka Działań Społeczno-Kulturalnych PIAST pod kierownictwem Ewy Grygan oraz naszej umundurowej młodzieży, którzy wystąpili poetycko-pieśniowym, upamiętniającym wydarzenia sprzed 101 lat. Za oprawę poetycko-muzyczną występu Grupy Mundurowej wielkie podziękowania składamy Urszuli Misiek i Maciejowi Ciuprykowi.
Ta magiczna godzina przeniosła zgromadzoną publiczność i uczestników koncertu na chwilę do roku 1918, do chwili, kiedy każdy Polak mógł powiedzieć: „Mamy Niepodległą”.

Zapraszam do Galerii

Skip to content