Motywacja ma tyle twarzy, ile ludzkich pragnień. Najprostsza definicja motywacji sprowadza się do chęci a przecież tak często nam się zwyczajnie nie chce. Niby chcemy dokonać zmiany w naszym zachowaniu, myślach, pracy, środowisku czy relacjach ale ta chęć to za mało. To może trzeba wyznaczyć sobie cele?
Cele wyznacza sobie każdy, często nawet podświadomie. Wszyscy mamy marzenia, postanowienia i przynajmniej podstawową wizję tego, jak chcemy żeby wyglądała nasza przyszłość. Posiadanie konkretnego celu, to jednak zdecydowanie za mało bo przecież często nie udaje nam się zrealizować go od razu i wtedy zbaczamy z kursu, próbujemy dróg na skróty albo porzucamy stary cel a zabieramy się za nowy. Dlatego warto wyznaczyć precyzyjny cel i nie tylko określić co chcę zrobić ale w jakim czasie. Umożliwią to nam różnego typu mapy celów jakie sami sporządzimy bo słowo pisane ma moc.
Jeśli chcesz zacząć biegać, albo uczyć się nowego języka ustal dokładnie kiedy i z jaką częstotliwością będziesz to robić, np. 3 razy w tygodniu biegam i 2 razy w tygodniu godzinę przed snem uczę się nowego języka.
Anna Jurga
Skip to content