Rzadko słyszy się określenie „Orlęta Lwowskie”, a przecież każdy Polak powinien wiedzieć kim byli ludzie określani tym mianem.
Tak nazywano młodych mieszkańców Lwowa, którzy w 1918 roku walczyli o swoje miasto z arią ukraińską oraz w roku 1920 z wojskami Armii Czerwonej. Ich wysiłek był jednak nadaremny, ponieważ podczas Konferencji Poczdamskiej w 1945 roku Lwów został przekazany Ukrainie.
Nie można zapomnieć poświęcenia i ofiary młodych ludzi, dlatego też, korzystając z okazji rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, przygotowano widowisko poświęcone „Orlętom Lwowskim”.
I tak 14. listopada 2021 roku w Forcie Wrocław nr 9 przy ulicy Pełczyńskiej 44 odbył się kolejny już Piknik Wojskowy, podczas którego można było zwiedzić sam Fort i obejrzeć zgromadzony sprzęt wojskowy. Przybyli mogli też sprawdzić się w różnych konkurencjach, np. strzelania z karabinku pneumatycznego czy składania broni. A jak zrobiło się już ciemno rozpoczęło się widowisko w wykonaniu klas mundurowych Lotniczych Zakładów Naukowych, klas teatralnych XVII Liceum Ogólnokształcącego i uczniów Szkoły Podstawowej nr 10.
Wszystkim uczniom biorącym udział w Pikniku oraz opiekunowi, panu Grzegorzowi Krzakowi – bardzo dziękujemy.
Wydarzenie uwieczniły: Hanna Kaliszuk i Joanna Zielińska.
Skip to content