W dniach poprzedzających wspomnienie św. Mikołaja, nasza szkoła dołączyła do akcji „Pielucha dla Malucha” organizowanej rokrocznie przez naszego katechetę, z okazji św. MIkołaja oraz z okazji Dnia Dziecka, na terenie parafii pw. św. Jakuba i Krzysztofa na Psim Polu.

W dniu 12.01. br. przedstawiciele nauczycieli i uczniów naszej szkoły, jak również przedstawiciele uczniów Szkoły Podstawowej nr 6, oraz przedstawiciele rodziców i scholanek z lokalnej parafii, gdzie prowadzone były zbiórki pampersów, środków czystości, przyborów szkolnych i elektrośmieci, udali się z darami i wizytą do Domu Dziecka w Krzydlinie Małej. Jak możemy zobaczyć na dołączonych zdjęciach, przekazaliśmy im zebrane pampersy (również te pozyskane za zebrane elektrośmieci), środki czystości, przybory szkolne, słodycze i ubranka.

Uczniowie z LZN-u przekazali także 2 tostery, frytkownicę i mikrofalówkę, na którą prowadzili zbiórkę wśród uczniów i nauczycieli. Jedna z klas przekazała także kwotę 600 zł, a parafianie z Psiego Pola sumę 1800 zł na stworzenie mini sali gimnastycznej dla wychowanków tej placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Doświadczenie pomagania, a przede wszystkim spotkania z pokrzywdzonymi małymi dziećmi, wywarły ogromne wrażenie i silne emocje na wszystkich uczestnikach tego spotkania. Spędzając tam sobotnie przedpołudnie bawili się ze swoimi rówieśnikami bądź młodszymi dziećmi, uczyli się karmić małe dzieci, a nawet zmieniać pieluszki.

Wszyscy uczestnicy tego spotkania pragną tam jak najszybciej powrócić jako wolontariusze, a z okazji Dnia Dziecka zamierzają ponowić zbiórkę. Już dziś zachęcamy do włączenia się w naszą akcję wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców.

Skip to content