Nie trzeba nikomu mówić jak ważna dzisiaj jest znajomość języków obcych, a zwłaszcza języka angielskiego. Praktycznie cały świat posługuje się angielskim, nasi nauczyciele sięgają po inne formy pogłębiania umiejętności językowych. Poniżej zamieszczamy krótkie sprawozdanie z działań niekonwencjonalnego uczenia się języka angielskiego.
1. Wykład w Instytucie Filologii Angielskiej UWr.
27 kwietnia 2018 grupa uczniów z klasy 2ct uczestniczyła w wykładzie Pana dr Michała Szawerny w Instytucie Filologii Angielskiej UWr.:
„Metaphorical representations of time in comics”
oraz w warsztatach Pani dr Małgorzata Baran-Łucarz:
„Having fun with English pronunciation”
2. Pod koniec kwietnia odbył się cykliczny Międzyszkolny Konkurs ” Moja bajka” na pisanie kreatywne w języku angielskim na podstawie ilustracji.
Wyniki zostały ogłoszone i nagrody wręczone w maju:
I miejsce – Jakub Biegalski z klasy 2ct
II miejsce – Konrad Gadawski z klasy 2ct
III miejsce ex aequo – Zuzanna Ryś i Adrian Bonio ze Szkoły Podstawowej w Brzeziej Łące
wyróżnienie – Mikołaj Piekarski z klasy 3at z LZN.
3. W maju odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski – monodram „She – my flower”, gdzie recytowane były fragmenty z „The Little Prince”.
I i II miejsce zajęły uczennice ze Szkoły w Brzeziej Łące
III miejsce uczeń klasy 3at z Lotniczych Zakładów Naukowych.
4. Udział w II Dzień Otwarty Szkoły w dniu 30 maja 2018 roku od 8.00 do 12.00 Natalia Krecichwost i Basia Kamińska z klasy 2ct z ogromnym zaangażowaniem i bardzo sympatycznie prowadziły quiz o USA połączony z rozmową o naszej szkole z naszymi gośćmi: uczniami ze Szkoły: GASSA, z Oleśnicy, Legnicy oraz z Gimnazjum Nr 2 we Wrocławiu.

Autor: Elżbieta Wójcicka

Skip to content