15 i 16 grudnia uczniowie klas II bt, IIdt i IV bt wzięli udział w nietypowych zajęciach przedsiębiorczości i działalności gospodarczej, przedstawiających nowe zawody i technologie, Zajęcia poprowadził p. Piotr Łój – właściciel firmy zajmującej się wirtualną rzeczywistością.

Uczniowie dowiedzieli się o innych niż gry i rozrywka zastosowaniach wirtualnej rzeczywistości. Korzystają z niej biura podróży i developerzy. Stosuje się ją do leczenia różnych zaburzeń i lęków, a także do nauki zawodów. Prowadzone są wirtualne szkolenia dla osób wyjeżdżających na misje do miejsc objętych działaniami wojennymi. Wirtualna rzeczywistość może też wspomagać rehabilitację osób niepełnosprawnych.
Piotr Łój współpracuje również z Fundacją Przylądek Nadziei. Realizuje dla dzieci chorych na raka filmy stymulujące do walki z chorobą. Virtual Dream pozwala dzieciom dotrzeć się do miejsc odległych i pięknych, do których pojadą, gdy tylko wyzdrowieją.

Nasi uczniowie mogli przenieść się w wirtualną rzeczywistość dzięki Google Glass, ale poznali też zagrożenia związane z ucieczką od realnego świata.
Skip to content