Nie od dzisiaj wiadomo, że podróże kształcą-zwłaszcza te, podejmowane za symboliczną złotówkę. Są czasem na oderwanie się od problemów, oknem na świat, który dziś stwarza nam nieskończenie wiele możliwości, poznaniem nowych kultur, ludzi, języków.

30 marca gościliśmy w naszej szkole podróżnika- globtrotera Pana Jakuba Rydkodym- studenta V roku budownictwa AGH w Krakowie (http://www.plecakwspomnien.eu/) . Pan Jakub zwiedził już prawie cały świat, a nam przedstawił swoją podróż do Pekinu, którą odbył autostopem.

( https://www.youtube.com/watch?v=0BTmsIt1L_8 )

Po prelekcji uczniowie zadawali naszemu globtroterowi wiele pytań dotyczących niskokosztowych wyjazdów, ich organizacji, możliwych połączeń lotniczych, poznanych ludzi, możliwości jazdy autostopem po Polsce i innych krajach Europy. Pan Jakub opowiadał o ruchu społecznym couchsurfingu- sposobie na tanie podróżowanie po świecie, kiedy się śpi za darmo u obcych ludzi (www.couchsurfing.org), z której to możliwości nasz podróżnik także korzystał jadąc do Pekinu.

Życzymy naszemu gościowi wielu jeszcze ciekawszych podróży, wrażeń i wspomnień, a jednocześnie zapraszamy go galerii, gdzie zamieściliśmy kilka zdjęć ze spotkania.

Skip to content