27 października 2022 r. uczniowie klasy 4 bt z wychowawcą wzięli udział w szkoleniu  dla uczniów szkół ponadpodstawowych Innowacje i cyberbezpieczeństwo na rynku finansowym. Szkolenie odbyło się w auli Liceum Ogólnokształcącego nr XIV we Wrocłwiu. Zostało zorganizowane przez Departament Innowacji Finansowych FinTech Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie.

Uczniowie mieli możliwość wzięcia  udziału w dwóch quizach z atrakcyjnymi nagrodami za pomocą platformy Quizizz. W pierwszym quizie wyróżnienie zdobył uczeń naszej szkoły, Oskar Trojanowski.

Podczas szkolenia uczniowie zostali zapoznani z zagadnieniami rynku finansowego z sektora FinTech, np.: otwartą bankowością, pojęciem crowdfunding i kryptoaktywami oraz z zagadnieniami z obszaru cyberbezpieczeństwa, np.: oszustwami z wykorzystaniem mediów społecznościowych, metodami kradzieży na portalach ogłoszeniowych, złośliwym oprogramowaniem na telefonie komórkowym, najpopularniejszymi oszustwami telefonicznymi i dobrymi praktykami cyberbezpieczeństwa.

Mariusz Świerzko

Skip to content