Wakacje już za nami. Nowy rok szkolny rozpoczął się 2 września w dwóch turach. Z uczniami klas 2-4 spotkaliśmy się o godzinie 9.00, zaś uczniowie klas pierwszych przyszli na godzinę 11.30. Po twarzach uczniów widać było, że nie wszyscy pogodzili się jeszcze z końcem wakacji. Cóż. Tempus fugit, jak mawiali Grecy.

Młodzież klas starszych, po uroczystym apelu, spotkała się ze swoimi wychowawcami w klasach, gdzie poza rozmowami o minionym czasie zapoznano się też z planem lekcji. Oczywiście większe napięcie wyczuwało się podczas drugiego spotkania – na którym obecni byli uczniowie klas pierwszych, ich rodzice, opiekunowie.

Wszystkich zebranych gości, nauczycieli i uczniów przywitała Pani dyrektor Jolanta Mazurkiewicz-Kaczyńska. która życzyła uczniom i nauczycielom przyjemnej i owocnej pracy, starania się o jak najwyższe noty.

Owocnej nauki i sił w tegorocznych działaniach życzyła zebranym wiceprezes Stowarzyszenia Absolwentów LZN, Barbara Ostroróg. Głos zabrał też x. Mariusz Wyrostkiewicz, życząc wszystkim zapału do całorocznej pracy. W trakcie spotkania pani dyrektor przedstawiła młodzieży kadrę pedagogiczną oraz wychowawców klas pierwszych.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego zakończyła się wyprowadzeniem z auli szkoły sztandaru, zaś uczniowie klas pierwszych udali się na spotkania ze swoimi nowymi wychowawcami.

Uczniom klas pierwszych życzymy satysfakcji z wyboru naszej szkoły i możliwości rozwijania w niej swoich pasji, klasom drugim i trzecim motywacji w zdobywaniu wiedzy, a klasom czwartym dobrego przygotowania do egzaminów maturalnych oraz mądrych decyzji związanych z ich przyszłością.

Wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły życzymy siły, wytrwałości i kreatywności, tak w przekazywaniu wiedzy, jak i wykonywaniu swoich zadań.

Skip to content