4 kwietnia 2019 r. odbył się w auli Zespołu Szkół nr 14 we Wrocławiu VIII Przegląd Twórczości w Języku Niemieckim. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele wielu ważnych instytucji, m. in.: Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Urzędu Miejskiego Wrocławia, Goethe-Institut w Krakowie, WCDN we Wrocławiu. Honorowy patronat nad Przeglądem objęli: Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec, Niemieckie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne we Wrocławiu, Instytut Austriacki we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego we Wrocławiu.

W Przeglądzie Twórczości udział wzięło kilkudziesięcioro uczniów z różnych typów szkół z województwa dolnośląskiego. Naszą szkołę godnie reprezentowali Wiktoria Puzio z klasy 2 dt oraz Jakub Domaradzki z klasy 1at.  Wiktoria zaśpiewała przy własnym akompaniamencie gitarowym piosenkę zespołu Rammstein „Ohne dich”, Jakub zarecytował wiersz Johanna Wolfganga von Goethe „Erlkönig”. Występ naszych uczniów spotkał się bardzo ciepłym przyjęciem. Otrzymali długie i gromkie brawa. Wiktoria i Jakub zostali nagrodzeni pucharem i dyplomem oraz materiałami do nauki języka niemieckiego.

Bardzo się cieszę, że mogliśmy wziąć udział w tym ciekawym wydarzeniu. Serdecznie dziękuję Wiktorii i Jakubowi za regularny udział w próbach oraz trud włożony w przygotowanie się do występu i gratuluję sukcesu.

Mariusz Świerzko

Skip to content