W dniu 6 grudnia odwiedziliśmy firmę  Phoenix Contact we Wrocławiu, przy ul. Bierutowskiej czyli na terenie Wrocławskiego Parku Biznesu 3. Spółka Phoenix Contact zrewitalizowała, odnowiła i przystosowała do własnych potrzeb stare zakłady Rheinmetall – Borsig, wybudowane w czasie Drugiej Wojny Światowej dla produkcji amunicji, zapalników do bomb oraz wyposażenia do samolotów.
Ten światowy lider sprzedaży i innowacyjności w dziedzinie elektrotechniki i automatyki posiada tutaj nowoczesne centrum dystrybucyjne.  Phoenix Contact to rodzinna firma, z centralą w Blomberg w Niemczech, która zatrudnia ponad 14 tys. osób na całym świecie.  W przedsiębiorstwie handlowym we Wrocławiu zatrudnia 60 osób. Cała firma składa się z dziewięciu zakładów produkcyjnych, 50 oddziałów i 30 spółek partnerskich. Spółka przeprowadza samodzielnie cały proces produkcyjny, od zaprojektowania pojedynczego artykułu, przez przygotowanie i wykonanie niezbędnych narzędzi oraz maszyn.
Phoenix Contact to kreatywna i dynamiczna firma, która całą swoją pasję przekłada na profesjonalny serwis.
Wycieczka przedmiotowa do magazynu Phoenix Contact zorganizowana była jako praktyczne zapoznanie uczniów z pracą magazynu. Po raz pierwszy uczniowie klasy 1 ct zwiedzili cały magazyn z poszczególnymi strefami magazynowymi. Najpierw zapoznali się ze strefą przyjęcia towaru, następnie ze strefą składowania oraz strefą kompletacji. Najciekawsza okazała się ostatnia strefa wydań, gdzie automaty pozwalające na szybką obsługę każdej przygotowanej paczki wzbudziły ogromne zainteresowanie. Dodatkowo została omówiona praca magazynów produkcyjnych Phoenix Contact Wielkopolska Sp z o.o. Dowiedzieliśmy się, że to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo, będące częścią międzynarodowej grupy zatrudnia w zakładzie produkcyjnym  ponad 2500 osób.
Pracownicy firmy Phoenix Contact przedstawili nam także pracę systemu informatycznego planującego dostawy i odbiory towarów do/z  magazynu. Uczniowie zostali zapoznani ze środkami transportu wewnętrznego w magazynie, które ułatwiają pracę magazynierom poprzez nietypowe rozwiązania. Przekazane zostały też podstawowe informacje o zasadach BHP i ppoż. na terenie magazynu.
Wyjazd uczniowie uważają za bardzo udany i ciekawy. Mieli oni szansę na uzupełnienie swojej teoretycznej wiedzy o praktyczne doświadczenie. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Anna Jurga.

Skip to content