WYMIANA KULTURALNA

CULTURAL EXCHANGE

SCAMBIO CULTURALE

Prima Parte

Od niedzieli 23 kwietnia gościliśmy grupę uczniów ze szkoły w Citta di Castello we Włoszech. Jest to rewizyta po pobycie grupy uczniów naszej szkoły we Włoszech w listopadzie 2016r. W poniedziałek przed południem powitaliśmy naszych gości w szkole prezentacją w języku angielskim z naszego pobytu we Włoszech w listopadzie 2016 przygotowaną przez uczestników wymiany i prezentacją promującą kulturę Polski przygotowaną przez Michała Totoń i Marka Jaracza z klasy 3et. Po wspólnym posiłku pokazaliśmy im centrum naszego miasta – Rynek i opowiedzieliśmy jego historię. We wtorek nasi goście poznawali uroki wrocławskiego baroku w Auli Leopoldyńskiej i podziwiali panoramę miasta z wieży matematycznej Uniwersytetu. Zwiedzili również urokliwe zaułki Starego Miasta, a przede wszystkim Ostrów Tumski wraz z Katedrą. Bardzo ciekawie było również w środę, gdyż autokarem udaliśmy się z naszymi koleżankami i kolegami z Włoch na wycieczkę do Muzeum Obozu Zagłady w Oświęcimiu, a po południu do naszej historycznej stolicy – Krakowa. To był bardzo obfity we wrażenia dzień. Do Wrocławia wróciliśmy prawie przed północą, ale warto było podjąć ten trud by poznać ważne chwile z historii naszego kraju.

Autor:  Ela Wójcicka

Skip to content