11 grudnia 2019 r. odbył się w auli Liceum Ogólnokształcącego nr 5 we Wrocławiu XXXIII Wrocławski Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej. W jury konkursu zasiadali przedstawiciele Konsulatu Generalnego RFN.

W konkursie udział wzięli uczniowie z liceum ogólnokształcącego nr 3, nr 5, nr 7, nr 10, nr 11, nr 12, nr 13, nr 17 oraz naszej szkoły. Lotnicze Zakłady Naukowe godnie reprezentowali Jakub Domaradzki i Kacper Rosiński-Lis z klasy 2at. Jakub zarecytował wiersz Johanna Wolfganga von Goethe „Erlkönig”, a Kacper „Die Forelle” Christiana Schubarta. Występ naszych uczniów był bardzo udany. Jakub znalazł się tuż za podium i otrzymał wyróżnienie w postaci dodatkowej nagrody. Obaj uczniowie otrzymali również dyplomy oraz drobne upominki.

Bardzo się cieszę, że mogliśmy wziąć udział w tym ciekawym wydarzeniu. Serdecznie dziękuję Jakubowi i Kacprowi za regularny udział w próbach oraz trud włożony w przygotowanie się do występu i gratuluję sukcesu.

Mariusz Świerzko

Skip to content