W ramach Salonu Maturzystów 28 września 2015 r. uczniowie klasy 4bt brali udział w wykładzie na temat nowej matury 2015 dotyczącej matematyki oraz zapoznawali się z ofertą edukacyjną szkół wyższych Dolnego Śląska. Korzystając z okazji uczniowie uczestniczyli w ćwiczeniach w Laboratorium Inżynierii Maszyn Roboczych i Pojazdów Przemysłowych Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Zapoznali się z działaniem magistrali CAN, układami wspomagania procesów pozycjonowania narzędzi koparek oraz systemem monitorującym stateczność pojazdów przemysłowych. Mogli także zobaczyć na czym polega adaptacja układów skrętu i automatyzacja procesu nabierania urobku łyżką ładowarki.

Najważniejsze w spotkaniu było to, że sami mogli sprawdzić jak naprawdę działają określone maszyny – niektórzy mogli siąść za sterami maszyn i przekonać się, co to znaczy sterować koparką czy manipulować łyżką ładowarki.

Ponadto odbyli ćwiczenia związane z programowaniem odbierania i wysyłania komunikatów przez sterownik podłączony do magistrali CAN.

Skip to content