Zmagania klas mundurowych w OV Centralnym Zlocie Klas Mundurowych Żagań 2018 zakończyły się w sobotę. Przez 6 dni 30-osobowe drużyny stawały w szranki w licznych konkurencjach zorganizowanych na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Żaganiu.

Uczniowie musieli wykazać się wiedzą o historii i współczesności wojsk pancernych, także umiejętnościami podczas manewrów sportowo – obronnych, szkolenia ogniowego oraz konkursu musztry i piosenki marszowej. Ponadto musieli pokonać 8 kilometrowy dystans w marszobiegu.

Takie działania jak: udzielanie pierwszej pomocy, ewakuacji rannych, strzelanie czy rzut granatem również musiały być perfekcyjnie opanowanie przez uczestników Zlotu. Poza sprawnością fizyczną, umiejętnościami taktycznymi drużyny musiały wykazać się również siłą i wytrzymałością, zwłaszcza podczas przepychania pojazdu czy przenoszenia skrzynek z amunicją.

Podsumowaniem Zlotu było wręczenie nagród i wyróżnień przez Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka. Szef MON nagrodził najlepsze klasy i podziękował młodym ludziom za chęć pomocy ojczyźnie i innym ludziom.

Gratulujemy zwycięzcom, drużynie z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im. gen. Władysława Andersa w Chełmie. Naszej drużynie gratulujemy piątego miejsca. Dali z siebie wszystko, wykazali się wyjątkowymi umiejętnościami, a chęci i zapału do walki nie zabrakło im do końca. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w następnym roku Puchar Przechodni znalazł się w naszych rękach.

Skip to content