Od 3 września duże zmiany w komunikacji w całym mieście

Powstaną dwie nowe linie tramwajowe, a osiem zmieni trasy. W przypadku autobusów nastąpi siedem zmian i przybędą  linia. To pierwsza tak duża modyfikacja od 20 lat. Wynika ona z zakończenia dwóch inwestycji: tramwaju przez Popowice oraz trasy autobusowo-tramwajowej (TAT) na Nowy Dwór. Dodatkowo rozpocznie się kilkutygodniowy remont torowiska na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich-Piłsudskiego, co będzie miało wpływ na 5 kolejnych linii.

 We wrześniu Wrocław:

– oddaje nowe torowisko na Nowy Dwór

– wprowadza nową siatkę połączeń

– rozpoczyna prace związane z wymiana rozjazdów na skrzyżowaniu Piłsudskiego-Świdnicka

– kończy remont na Legnickiej i Kazimierza Wielkiego

– kontynuuje prace na przebudowywanych Pomorskiej i pl. Staszica.

 

SPRAWDŹ PRZEBIEG LINI TRAMWAJOWYCH NA INTERAKTYWNEJ MAPIE 

Sprawdź wszystkie szczegóły planowanych zmian

Jak jechać autobusem?

Nowe inwestycje, nowe torowiska i drogi, zmieniają podejście do kursowania autobusów. Zmiany dotyczą głównie rejonu Nowego Dworu, Kuźnik i Muchoboru Wielkiego oraz częściowo Stabłowic i Oporowa.

Tutaj sprawdzisz, jakie będą zmiany w komunikacji autobusowej

Inaczej będziemy się poruszać siedmioma liniami. Przybędzie nowa linia autobusowa nr 152. Autobus nr 109 zostanie zastąpiony linią 142.

Zmiany tras dotyczą linii:

  • 107
  • 119
  • 122
  • 128
  • 142
  • 148
  • 149

Od 3 września część tramwajów będą jeździć innymi trasami niż docelowe. To zmiany zaznaczone jako tymczasowe. Wpływ mają na to remonty ul. Pomorskiej i pl. Staszica, skrzyżowania na wysokości przystanku Arkady (Capitol), torowiska w ul. Powstańców Śląskich.

Aktualne rozkłady zawsze są na stronie rozkłady jazdy na wroclaw.pl.

Nowością są linie numer 13 oraz 22. „Trzynastka” połączy nową pętlę Wrocław Nowy Dwór (P+R) ze Stadionem Olimpijskim. Z TAT-u przez ul. Śrubową dojedziemy do Legnickiej, a dalej przez pl. Jana Pawła II, plac Dominikański, Grunwaldzki do Stadionu Olimpijskiego.

Linia 22 kursować będzie w relacji Tarnogaj–Pilczyce. Przejeżdżać będzie przez Hubską, Dworzec Główny, pl. Jana Pawła II, obok Magnolii.

Wszystko o zmianach, odpowiedzi na częste pytania, szczegóły dotyczące każdej modyfikowanej linii, mapy z trasami przejazdów znajdziesz w specjalnym serwisie na portalu wroclaw.pl.

Skip to content