Od września ruszył w naszej szkole, podobnie jak w pozostałych 54 szkołach, pilotażowy program Ministerstwa Obrony Narodowej dla szkół prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych. Program ten będzie trwał dwa lata i przyjmie formę zajęć teoretycznych i praktycznych, w tym także w postaci szkolenia poligonowego.
5 września 2017 r. grupa uczniów z klas mundurowych uczestniczyła w XXV Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego MSPO, na którym zapoznać się mogła z najnowszymi trendami związanymi z wojskowością i obronnością. Tegoroczna edycja MSPO odbyła się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy. Na targach prezentowały się wystawcy z Polski, Niemiec, Francji, Norwegii, Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych tacy jak: Condor Outdoor Products, Bell Helicopter Textron Inc., Pratt&Whitney, Nammo AS, Rafael, MBDA, Raytheon co, PZL Świdnik czy Saab Technologies Poland.
Jednak dla uczniów las mundurowych najważniejszy był uroczysty apel Szkół Mundurowych z udziałem ministra Antoniego Macierewicza, który to apel zainaugurował pilotażowy program dla szkół ponadpodstawowych pod nazwą „Edukacja Wojskowa”. Minister mówił o konieczności kształtowania postaw patriotycznych i obywatelskich, o sile tkwiącej w młodym pokoleniu, które stanowi siłę i przyszłość kraju. Mówił też o potrzebie kształcenia proobronnego, zaś program „Edukacja Wojskowa” ma temu m.in. służyć.

Skip to content