W dniach 9-10.11.2017 roku 2ct z p. U. Miśkowicz i M. Kosiarą przeprowadziły cykl zajęć w Warszawie. Były one realizowane w ramach projektu miejskiego “Edukacja w Miejscach Pamięci”. 9. listopada grupa zwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Więzienia Pawiak. Po południu uczniowie byli w miejscach upamiętniających Powstanie w Getcie i Powstanie Warszawskie oraz bohaterów walczących o niepodległość Polski. Wieczorem wraz innymi młodzież uczciła pamięć przy Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie byli świadkami Odprawy Wart.

10. listopada stało pod znakiem Sulejówka i pałacu w Wilanowie. Sulejówek kojarzy się wszystkim Polakom z osobą Marszałka Piłsudskiego. Tam też znajduje się pomnik Piłsudskiego z córkami. Natomiast pałac w Wilanowie to historia Polski od XVII wieku, kiedy to wioska zwana jeszcze Milanów stała się własnością Jana III Sobieskiego.

Z każdym z tych miejsc, w których byli uczniowie, wiąże się jakaś historia – ta przez duże H i ta przez małe, ale jest to historia naszego kraju, którą każdy Polak powinien znać.

Skip to content