W dniu 12.04.2018 grupa młodzieży z naszej szkoły, która realizowała kursy w pierwszej edycji projektu Zawodowy Wrocław, uczestniczyła w wycieczce zawodoznwaczej do Firmy CCC w Polkowicach. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wzorcowe sklepy tej firmy: CCC i e-obuwie. Zapoznani zostali oni z procesem produkcyjnym obuwia: od momentu pomysłu, projektu (forma, kształt, kolor), po powstanie wzoru i jego akceptacji. W następnej kolejności odwiedzili w pełni zautomatyzowaną halę produkcyjną z parkiem maszynowym, w której produkuje się skórzane buty.
Drugim punktem wycieczki była sortownia i magazyn wysokiego składowania o wysokości 22,20 m i powierzchni ca 17 408,0 m2. Tutaj, oprócz zwiedzenia całego magazynu, uczniowie dzięki zostali zapoznani z łańcuchem dostaw: od momentu przybycia towaru do naszego kraju lub jego produkcji, po przybycie do centrum logistycznego, oznaczenie go i umieszczenie dzięki specjalnym automatycznym wykładnicom nawet na wysokości 20 m z max. prędkością do 60 km.
Pełna logistyka tej firmy obejmuje także dystrybucję towaru poza granice kraju, a w najbliższym czasie poza granice Europy.

Ten potężny magazyn obsługiwany jest zaledwie przez 30 osób, a energia do pracy wykładnic pobierana jest z solarów. Dla porównania w hali produkcyjnej, która jest też w pełni zautomatyzowana zatrudnionych jest ok. 800 osób. Należy też dodać, że jest to obecnie największe takie centrum w Europie Środkowo-Wschodniej.

Autor: Magdalena Kuśmierska

Skip to content