KIERUNEK POSZUKIWANY NA RYNKU PRACY!!!

Jeśli interesuje Cię praca w porcie lotniczym? Zastanawiałaś  lub zastanawiałeś się, jak pracują służby utrzymania lotniska, kto zajmuje się obsługą statków powietrznych i pasażerów, kto odpowiada za płynność pracy na lotnisku – już masz odpowiedź – Technik lotniskowych służb operacyjnych. Technik lotniskowych służb operacyjnych planuje, koordynuje i przekazuje informacje kontrolerowi ruchu lotniczego, zapewniając bezpieczne funkcjonowanie lotniska, pełni nadzór nad bezpieczeństwem portu lotniczego oraz koordynuje obsługę naziemną statków powietrznych na płycie lotniska.

tlso2

Jest to niezwykle rozwojowy kierunek kształcenia, który daje w przyszłości możliwość kształtowania swojej drogi kariery zawodowej, choćby ukończenie kursu kontrolera ruchu lotniczego. Ponadto kierunek ten daje możliwość zdobycia pracy jako: koordynatora ruchu lotniczego naziemnego, czyli „follow me”, dyżurnego operacyjnego portu lotniczego. Absolwent może pracować w służbach utrzymania lotniska oraz obsługi statków powietrznych i pasażerów.

DSCF14941

Dzisiaj chcąc się szybko przemieścić, tak w obrębie kraju, jak i poza nim, korzysta się z usług lotniczych – przewozy pasażerskie, towarowe i inne nie mogły by się odbywać, gdyby nie sprawnie działająca obsługa naziemna i powietrzna. Sprawny ruch pasażerów, płynne odprawianie bagażu, różnego sortu, szybkie działanie w sytuacji ekstremalnej nie jest możliwa bez technika lotniskowych służb operacyjnych.

Skip to content