Wycieczki

Edukacyjny lot do Trójmiasta

W dniach 22-24 stycznia 2019 uczniowie klasy II bt uczestniczyli w wycieczce integracyjnej w rejonie Trójmiasta. Wraz z opiekunami p. P. Kondkiem i p. E. Mądrzejewską zwiedzali Hel, Władysławowo, Sopot oraz Gdańsk.

W Gdańsku spacerowali nad Motławą, zobaczyli Fontannę Neptuna, Ratusz, Dwór Artusa i Bazylikę Mariacką. Duże wrażenie zrobiło na nich Muzeum II Wojny Światowej. Daleka podróż z Wrocławia do Gdańska i z powrotem nie była uciążliwa, ponieważ odbyła się samolotem. Ten element wycieczki stanowił część przygotowania zawodowego dla uczniów z kierunku technik lotniskowych służb operacyjnych.

Dnia 5 grudnia 2018 r. odbyła się, wyczekiwana przez cały rok, wycieczka szkolna do stolicy Saksonii –  Drezna (Dresden). Wyjechaliśmy o 5 rano w wyśmienitych nastrojach. W autokarze część uczestników odsypiała wczesną pobudkę, a część prowadziła ożywione dyskusje na różne tematy. Po czterogodzinnej podróży dotarliśmy na miejsce. W Dreźnie udaliśmy się na wizytę do Szklanej Manufaktury  Volkswagena (Gläserne Manufaktur), gdzie od 2017 r. odbywa się produkcja końcowa e-Golfa oraz klienci odbierają elektryczne i hybrydowe modele Volkswagena. Podczas godzinnego zwiedzania z przewodnikiem poznaliśmy wiele ciekawych faktów z historii i współczesności fabryki koncernu Volkswagena oraz mieliśmy możliwość obejrzenia montażu e-Golfa, który osiąga maksymalną prędkość 150 km/h, a na jednym ładowaniu może przejechać do 300 km (…)

Całą relację i więcej zdjęć znajdziecie TUTAJ.

W dniach 4 – 8 czerwca uczniowie klasy 1 bt wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej w rejonie Trójmiasta i Półwyspu Helskiego. Pierwszego dnia zwiedzali Latarnię Morską, Cypel Półwyspu Helskiego, Muzeum Rybołówstwa, Fokarium oraz port na Helu. Kolejnego dnia wycieczki zobaczyli port we Władysławowie, Przylądek Rozewie, Cetniewo – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich oraz Aleję Gwiazd Sportu. Ostatniego dnia podróżowali do Gdyni, gdzie przebywali na skwerze Kościuszki podziwiając ORP Błyskawicę oraz Dar Pomorza, dalej do Sopotu spacerując deptakiem Monte Cassino oraz sopockim molo, kończąc podróż w Gdańsku na starówce, spacerując Długim Targiem. Punkt noclegowy miał miejsce we Władysławowie. Na terenie ośrodka klasa integrowała się poprzez gry i zabawy, grillowanie oraz wspólne tańce.
Autor: Marta Gawior

Dzień 9.10.2018 roku zapisał się w historii klasy 2 bt bardzo ważnymi literami. Wtedy to, odbyła się wycieczka krajoznawczo-integracyjna do Wałbrzycha i Książa. Zmyłki terenowe nauczycieli i trudność trasy nie były problemem dla wytrawnych piechurów z klasy mechatronicznej i lotniskowych służb operacyjnych.

Znakomicie poradzili sobie w badaniu ruin Starego Książa, odkrywaniu nieznanych miejsc oraz pochwalili się niebywałą wiedzą geograficzną. Wycieczka obejmowała również zwiedzanie tajemniczego Zamku Książ, który obecnie jest jednym z najważniejszych atrakcji naszego regionu. Elementem kończącym wyprawę była słodka niespodzianka dla osób, które najwięcej zapamiętały i zdobyły maksymalną liczbę punktów w teście o Książu. Pomimo opóźnienia na trasie wszyscy wrócili do domów w znakomitych humorach.

Relację przygotował i sfotografował – Michał Suszczewicz – Geograf LZN

W ramach projektu Edukacja w Miejscach Pamięci uczniowie klasy 2 technik logistyk z innowacją Służba w wojsku wraz z nauczycielami (U. Miśkowicz, U. Misiek, K. Dobosz i M. Ciuprykiem) wzięli udział w zajęciach warsztatowych w Warszawie.

W ramach działań zapoznali się z miejscami męczeństwa warszawiaków w czasie okupacji (Mauzoleum Walki i Męczeństwa, Aleja Szucha, Muzeum Pawiak) oraz oddali cześć poległym bohaterom przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Uczniowie zwiedzili też Zamek Królewski i Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogli w praktyce zastosować teoretyczną wiedzę zdobytą w szkole.

W ramach wrocławskiego projektu „Edukacja w Miejscach Pamięci” klasa II dt w dniach 10-12 kwietnia 2017 roku odwiedziła Gdańsk. Niespodziewanym punktem naszej podróży było odwiedzenie pierwszego dnia, czarującego
i urokliwego molo w Sopocie. Byliśmy pod wrażeniem jego piękna i wielkości, gdyż jest to najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim. Ma ono około pół kilometra długości, z czego 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej. Drugiego dnia pojechaliśmy do Sztutowa, ponieważ zasadniczym celem naszej wycieczki było odwiedzenie obozu koncentracyjnego Stutthof i zapoznanie się z jego historią. To tutaj w 1939 roku powstał obóz, który stał się miejscem kaźni najpierw Polaków z terenu Wolnego Miasta Gdańska, Pomorza, a z czasem dla ludzi praktycznie z całej Europy. To także pierwszy obóz koncentracyjny, który powstał na terenie dzisiejszego państwa polskiego. Splotły się w nim losy ok. 110 tys. więźniów z całej Europy, z których 65 tys. poniosło śmierć. Było to dla nas wstrząsające i niezapomniane przeżycie. Każdego popołudnia przemierzaliśmy Główne Miasto, z jego największymi atrakcjami: Ratuszem, Fontanną Neptuna, Złotą Bramą, Bazyliką Mariacką Wniebowzięcia NMP, Dworem Artusa i słynnym Żurawiem. W dniu powrotu udało nam się jeszcze zwiedzić Muzeum Morskie. Jego interaktywne eksponaty przybliżyły nam wiedzę zawodową, którą na co dzień zdobywamy w szkolnych ławkach. Niestety, wspaniałe trzy dni wycieczki szybko dobiegły końca. Dzięki wyjazdowi mogliśmy nie tylko poszerzyć nasze horyzonty, ale również miło – i wesoło spędzić czas w klasowym gronie.

Daniel Bącalski.

Dzień 25.11.15 przeszedł do historii, nie tylko dlatego, że już minął, ale przede wszystkim dlatego, że wówczas to, po raz pierwszy w historii naszej szkoły środkiem lokomocji w trakcie wycieczki stał się samolot. Projekt ten urealnił się dzięki pasji do latania jednego z uczniów mojej klasy i tanim lotom do Modlina. Naszym celem było Muzeum Powstania Warszawskiego, po drodze były też Złote Tarasy oraz Pałac Kultury i Nauki. Przetarliśmy szlaki, teraz polecamy ten sposób podróżowania podczas wycieczek klasowych innym. Zapraszam do foto-relacji.

Już trzeci raz uczestniczymy w „Edukacji w Miejscach Pamięci”. Jak sami twórcy projektu mówią jest to: „Przestrzeń uświadomiona i doświadczona”, która jest ważna dla kształtowania postaw obywatelskich młodzieży. 8-9 października 2015 roku uczniowie klasy 2at i 2bt uczestniczyli w wycieczce w ramach Edukacji w Miejscach Pamięci, podobnie jak ich koledzy 4 i 5 października.

W trakcie wycieczki uczniowie zwiedzili ważniejsze zabytki Krakowa. Drugi dzień młodzież spędziła poznając historię Auschwitz-Birkenau. Postawili też znicze pod ścianą śmierci, upamiętniając tych, którzy tam zginęli. Edukacja w Miejscach Pamięci będzie kontynuowana, ale już we Wrocławiu – mieście, które ma przebogatą kulturę i historię, mieście, w którym od wieków mieszają się kultury, a znajomość historii własnego miasta jest nader ważna.

Skip to content